Miejski Koszykarski Klub Sportowy Rybnik - tradycja zobowiązuje

Rozpoczynamy akcję "1% dla MKKS-u"

Szanowni Rodzice! Szanowni Przyjaciele Rybnickiej Koszykówki!

Z początkiem Nowego Roku składamy naszym kibicom, sympatykom życzenia, niech Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń.

Wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem rozpoczynamy akcję 1% dla naszego klubu i oferujemy program do wypełniania PIT z naszym numerem KRS do przekazania "1 procenta".

W imieniu zawodników, trenerów i Zarządu Klubu zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wzięcie udziału w „akcji 1%” dla organizacji pożytku publicznego na rzecz Miejskiego Koszykarskiego Klubu Sportowego RYBNIK.

Prosimy Was abyście do tej szlachetnej akcji zachęcili swoich krewnych, przyjaciół i znajomych.

Znając przychylność Państwa do wspierania szkolenia naszych najmłodszych liczymy na Waszą pomoc poprzez udział w akcji "1% na rzecz MKKS Rybnik". Nie tracąc nic z własnego portfela możecie wspomóc działalność sportową naszych dzieci, naszej młodzieży. Nasz klub jest głównie klubem dziecięco–młodzieżowym i wszystkie środki finansowe pozyskane z 1% przeznaczone są wyłącznie na szkolenie dzieci młodzieży.

Osoby samodzielnie wypełniające zeznanie podatkowe zachęcamy do pobrania dedykowanego oprogramowania dostępnego pod adresem: Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku 

Uwaga: Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych odliczeń podatkowych, będą mogli złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1proc. podatku. Osoby, które pobierają renty bądź emerytury nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego PIT. Po dostarczeniu formularza PIT-OP do urzędu, rozliczenia dokona urząd skarbowy, na podstawie dokumentów, dostarczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z takiej możliwości można skorzystać od 15 marca 2018r.

PIT-OP przekazać można do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym do urzędu skarbowego właściwego dla podatnika.

Procedura przekazania 1 procenta na rzecz MKKS-u Rybnik:
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli podatku do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy klubowy numer pod którym widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym tj. 0000001109.

Poniżej przedstawiamy wzór wypełnienia rubryk J i K – „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” w zeznaniu podatkowym PIT-37:

Kliknij w obrazek aby powiększyć

Wypełnienie rubryk 139-141 nie jest konieczne. Zaznaczenie w rubryce 140 pokaże klubowi wszystkich darczyńców.

Zachęcamy wszystkich do przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszego klubu oraz zachęcenie wszystkich swoich krewnych, znajomych i przyjaciół by uczynili to samo.

Jeżeli chcesz pobrać gotowe całe formularze z wprowadzonym numerem KRS naszego klubu to zachęcamy:

- PIT-28
- PIT-36
- PIT-36L
- PIT-37
- PIT-38


Z góry dziękujemy za poparcie naszego klubu.

Ze sportowymi pozdrowieniami - Zarząd MKKS-u Rybnik

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

  • 1
  • 2
Prev Next

Rozgrywki młodzieżowe

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next
Back to top