Inauguracyjna porażka

W swoim pierwszym meczu w tegorocznych rozgrywkach seniorzy MKKS Rybnik ulegli na wyjeździe KK Polonia Bytom 84:62. Zdecydowanym faworytem tego meczu jak i całych rozgrywek była drużyna z Bytomia, jednak wbrew temu co sugerować może wynik zwycięstwo nie przyszło jej łatwo.

Nasz zespół na początku meczu po punktach Rafała Chroboka, Daniela Badeńskiego oraz Rafała Grzybka objął prowadzenie 6:2 by w dalszej części pierwszej kwarty toczyć zacięty pojedynek kosz za kosz i zakończyć ją jednopunktową stratą 18:17. W drugiej odsłonie gospodarze zaczęli szybko powiększać przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 16 punktów jednak nasi zawodnicy nie składali broni. Głównie za sprawą najlepszego w dniu dzisiejszym strzelca MKKSu Adama Białdygi - zdobywcy 11 oczek w tej części meczu oraz zmianie Beniamina Jurgasia w końcówce, który dodał 6 punktów udało się zniwelować przewagę bytomian do i zejść na przerwę z wynikiem 47:36.

Gdy na początku trzeciej kwarty gospodarze odskoczyli ponownie, wydawało się, że powiększanie ich przewagi to tylko kwestia czasu. Nic podobnego jednak nie nastąpiło. Nasi zawodnicy po raz kolejny w tym meczu podnieśli się i głównie za sprawą świetnej obrony zespołowej doszli przeciwnika na zaledwie 6 punktów na minutę przed końcem trzeciej kwarty. Było to jednak wszystko na co było stać tego dnia nasz młody zespół. Mimo nadal nie najgorzej kreowanych pozycji rzutowych zawodziła skuteczność, zupełnie inaczej niż u naszych przeciwników i dominacja bytomian stała się faktem. U przeciwników trio Woźniak, Zadęcki, Ecka dopełniło dzieła grając w końcówce praktycznie bezbłędnie.

Mimo wysokiej porażki w grze naszego zespołu można dostrzec pozytywne strony. Wiele akcji w ataku było naprawdę dobrych, w obronie pozwoliliśmy na rzucenie przeciwnikowi 84 punktów co biorąc pod uwagę ich potencjał nie jest wynikiem tragicznym. Najważniejsze jest jednak to , że kilkukrotnie próbowaliśmy odwrócić losy tego meczu walcząc w tych fragmentach bez żadnych kompleksów" podsumował mecz trener Łukasz Szymik.

KK Polonia Bytom - MKKS Rybnik 84:62 (18:17, 29:19, 14:17, 23:9)

MKKS Rybnik: Adam Białdyga 22, Rafał Chrobok 12, Rafał Grzybek, 7, Beniamin Jurgaś 6, Mateusz Mucha 6, Daniel Badeński 5, Maciej Krakowczyk 2, Tomasz Tomanek 2, Błażej Sładek, Bartosz Reich, Jacek Sikora, Artur Grocki.
KK Bytom: Zadęcki 23, Ecka 21, Strzelecki 14, Woźniak 10, Bacik 10, Żurawski 6.