Lider za mocny

Niestety nie udał się naszym koszykarzom dzisiejszy wyjazd do Katowic. W starciu z tamtejszym AZSem ponieśli oni 9-cio punktową porażkę. Mecz na początku układał się pomyślnie dla naszego zespołu, który objął prowadzenie 7:2 a następnie 10:4. Tak w pierwszej kwarcie jak i w całym spotkaniu oba zespoły postawiły na szczelną defensywę i z trudem zdobywały każdy punkt.

W połowie 2 kwarty MKKS Rybnik objął 10 punktowe prowadzenie co przy niskim wyniku wydawało się być sporą zaliczką. Przewaga mogłaby być z pewnością jeszcze większa gdyby nie przestrzelane na potęgę rzuty osobiste (w całym meczu 11 niecelnych prób). Końcówka pierwszej połowy to słabszy fragment naszego zespołu oraz koncertowa gra lidera gospodarzy Artura Donerstaga, który zdobył 10 punktów z rzędu dla swojego zespołu.

Pięć punktów przewagi w połowie meczu zostało bardzo szybko zniwelowane przez graczy AZSu na początku 3 kwarty i stało się jasne, że walka o zwycięstwo w tym meczu będzie trwała do końca. Od 22 do 38 minuty żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać więcej niż 4 punktów przewagi. Na około 3 minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis po 40. Niestety od tego momentu ze strony naszej drużyny nastąpił festiwal niecelnych rzutów, strat, kroków i niepotrzebnych, bo obarczonych rzutami wolnymi przeciwników, fauli (8 z 10 ostatnich punktów AZSu w meczu z rzutów wolnych). Mimo heroicznych prób w końcówce przewaga gospodarzy powoli ale systematycznie zaczęła wzrastać, by ostatecznie zatrzymać się na 9 punktach.

Sytuacja MKKS robi się coraz bardziej nieciekawa. Po dwóch porażkach w pierwszych meczach, w trzecim przyjdzie jej się zmierzyć z bardzo dobrym doświadczonym zespołem DASS Basket Hills Bielsko Biała. Początek meczu w najbliższą sobotę 26 października o godzinie 15:00 na hali ZSEiU w Rybniku.

KS AZS Katowice - MKKS Rybnik 52:43 (6:12, 16:15, 16:7, 14:9)

MKKS: Adam Białdyga 10, Daniel Badeński 10, Mateusz Mucha 8, Paweł Czech 6, Rafał Grzybek 6, Rafał Chrobok 2, Artur Grocki 1, Maciej Krakowczyk, Tomasz Tomanek, Beniamin Jurgaś, Błażej Sładek, Jacek Sikora.
AZS Katowice: Donestag 23, Andrzejewski 12, Maślanka 6, Kinczewski 4, Kałuża 4, Wilczyński 3, Sidor, Szymański, Jezela.