Za słaba Ofensywa

Nie mieli dziś większych problemów z rozszyfrowaniem Ofensywy w hali Rafako podopieczni trenera Łukasza Szymika w zaległym spotkaniu o wejście do II ligi. Kontrolując wydarzenia na boisku, prezentując ładną, skuteczną koszykówkę i doskonaląc elementy taktyczne seniorzy MKKS-u wygrali dziś 74:55.

W pierwszej kwarcie punkty zdobywają trzej zawodnicy, podkoszowi Chrobok i Grzybek oraz Białdyga. Mimo, iż przeciwnik gra ambitnie i sprawia doraźne problemy w obronie i ataku, przewaga naszego zespołu systematycznie rośnie. Coraz pewniej na jedynce radzi sobie Sikora, a swój potencjał strzelecki trafiając 3 trójki wreszcie pokazuje Jurgaś. Do przerwy prowadzimy już 19 punktami.
 Po przerwie trener naszego zespołu decyduje się na przećwiczenie nowych rozwiązań defensywnych, z których punkty najczęściej po kontratakach zdobywa Krakowczyk. Przewaga MKKSu osiąga wówczas 24 punkty. W czwartej kwarcie do gry desygnowani są głównie juniorzy, mimo to gra nadal przebiega pod dyktando naszych koszykarzy.

"Mecz ten mimo, iż nie miał specjalnej historii pozwolił z pewnością przećwiczyć wiele wariantów, które mogą się przydać w starciach z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Na uwagę załuguje również fakt, iż każdy z występujących dziś zawodników wzbogacił konto punktowe zespołu. Najbardziej jednak cieszy drugie zwycięstwo w rozgrywkach i awans na 4 miejsce w tabeli. podsumowuje spotkanie trener Łukasz Szymik.

Następny mecz za dwa tygodnie z KKS Mickiewicz Katowice. O jego szczegółach poinformujemy na naszej stronie.

Ofensywa Racibórz - MKKS Rybnik 55:74 (8:14, 14:27, 14:16, 19:17)

MKKS Rybnik: Maciej Krakowczyk 18, Rafał Grzybek 10, Jacek Sikora 10, Beniamin Jurgaś 10, Adam Białdyga 8 , Artur Grocki 6, Błażej Sładek 4 Rafał Chrobok 3, Paweł Czech 3 Tomasz Tomanek 2.
Ofensywa Racibórz: Burdziana 16, Wranik 12, Kampka 11, Atłachowicz 9